Berkovy čeká velká cesta, Šijeme srdcem jede s nimi

S naší rodinkou BerkovýchNaKole jste se mohli na na tomto blogu potkávat už během minulého roku. Jsme rodiče dvou kluků, šestiletého Olíka a tříletého Vojty a všichni společně rádi cestujeme na kolech. Vloni jsme vyrazili na dvě velké cesty. V jarním období vyrazili na devítidenní cestu od Vltavy k Dunaji. Na druhou cestu jsme vyrazili v létě. Odletěli jsme do Helsinek a přes Skandinávii jsme pět týdnů šlapali až domů.

 

Tahle cesta může být na delší dobu poslední velkou cestou

Cyklocestování jsme vyloženě propadli a s jídlem roste chuť. Když jsme přemýšleli kam se vydáme v roce 2019, došlo nám že máme na dlouhou dobu poslední šanci podniknout něco většího. Olík už jde v září 2020 do školy a tak jsme se rozhodli, že letos přišel čas si plnit sny. Na konci dubna tedy sbalíme vše do brašen, naložíme na kola a vyrazíme na půlroční cestu. Nad trasou jsme přemýšleli dlouho, ale z několika důvodů jsme se nakonec rozhodli cestovat po Evropě. 

Křížem krážem Evropou

Vyjedeme přímo z domova - žádné vlaky ani letadla, abychom měli začátek s minimem stresu.  Pošlapeme na jih, dál přes Německo, Rakousko. Po stezce Alpe - Adria musíme překročit Alpy do Itálie. Tam se stočíme na západ a po břehu Středozemního moře dojedeme až do Francie a Monaka. Další na trase je katalánská Barcelona, Valencie a dál nás trasa povede vnitrozemím na Atlantické pobřeží. Pak směr sever do Normandie, kde se přeplavíme do Anglie a dál nás čeká Irsko a Skotsko. Odtud bychom se chtěli přeplavit trajektem do Nizozemí, no a tady se uvidí. Když bude čas rádi bychom dojeli přes Německo zase zpátky domů. 

Není to jen tak

Cesta je plánovaná na 6 měsíců a tak nepřipadá v úvahu dát si v práci pouze dovolenou a řešíme to neplaceným volnem a pracovní pauzou. Už od léta šetříme, připravujeme se na cestu, kupujeme a ladíme vybavení. Není to vůbec jednoduché, vše tu jen tak nechat a odjet. Další vyřizování máme na zdravotní pojišťovně, u mobilního operátora ve školce a tak dále. V neposlední řadě musíme také něco natrénovat, čemuž letošní brzké jaro na štěstí přeje. 

Před odjezdem postupně balíme a pečlivě zvažujeme co s sebou na tak dlouhou dobu budeme potřebovat. Máme celkem 10 okruhů vybavení: Lékárnička a první pomoc, Spaní a bydlení, Vaření, Kancelář a ostatní, oblečení rodiče, oblečení děti, hygiena, servis a nářadí a nakonec elektronika. Je potřeba se opravdu zamyslet co budeme potřebovat a využijeme a co ne, protože vše si musíme sami odvézt a odlapat. Čas letí a my máme před sebou pár posledních dní do startu naší cesty. Do kategorie oblečení děti výrazně přispělo také Šijeme srdcem a my se velmi těšíme až funkční kousky odzkoušíme v pořádně náročném terénu. 

Sledovat nás můžete na facebooku a instagramu a také zde na blogu. Další příspěvek už bude z cesty.  

 

©2017 Šijeme srdcem | Obchodní podmínky