Jak správně oblékat funkční oblečení, především softshell?

NOVINKA! Vyrábíme dětské funkční prádlo z termofroté. Aby softshell fungoval tak jako má a chránil před promoknutím a současně jsme předešli nadměrnému pocení, musíme ho umět správně používat. To obnáší především správnou volbu oblečení, kterou v kombinaci se softshellem používáme. 

A protože chceme, aby byla naše nabídka kompletní, připravili jsme pro vás funkční prádlo z termofroté. Na rozdíl od většiny funkčního oblečení jde o materiál velmi příjemný na dotek, který nepůsobí uměle a vaše děti se tak budou cítit velmi komfortně.

Termofroté je skvělý funční materiál, který:

  • při styku s lidskou pokožkou udržuje ideální teplotu těla
  • vyznačuje se nízkou hmotností 
  • odvádí vlhkost od těla a tím udržuje pokožku suchou
  • mohou nosit i osoby s nejcitlivější pokožkou
  • nezpůsobuje alergie
  • brání vzniku pachů
  • minimální srážlivost jak na délku, tak i na šířku
  • můžete prát v pračce
  • velmi rychle schne
  • nesmí se žehlit!

termoprádlo fb.png

A nyní k již zmíněnému správnému vrstvení funkčního oblečení, aby jste zaručili skvělý tepelný komfort a zároveň prodyšnost. I ve správně navrstveném funkčním oblečení ze správně zvolených a kvalitních materiálů se můžete vy i vaše děti zpotit a to při velmi zvýšené fyzické aktivitě, avšak důležité je, že pokud se vaše aktivita vrátí do normálu, materiál samovolně a rychle schne a nedochází tak k prochladnutí. U funkčního oblečení se vždy držte pravidla tří tenkých vrstev, ve kterých se vám bude dobře pohybovat.

1. vrstva - tzv. funkční spodní prádlo (prádlo, ponožky), zajišťuje odvod potu (vlhkosti) směrem od těla. Vlhkost samo nepohlcuje, a proto rychle schne. Částečně zadržuje teplo vytvářené tělem. Důležité je, jako u každého spodního prádla, jeho příjemné nošení. V našem případě právě termofroté funkční prádlo. 

2. vrstva - tzv. termoizolační, chrání před chladem zvenku. Vytváří vzduchovou vrstvu, která nepropustí studený vzduch k  tělu a izoluje námi vytvořené teplo. Musí umět transportovat vlhkost ven nebo do dalších vrstev. V této vrstvě využíváme fleece nebo v našem případě funkční svetrové mikiny. V méně chladných dnech může softshell s fleecovým podšitím suplovat druhou a třetí vrstvu současně. 

3. vrstva - svrchní oblečení (bundy, kalhoty) by mělo být nepromokavé, aby vnější vlhkost nepronikla k tělu, a zároveň prodyšné, aby se přebytečná vlhkost, vyprodukovaná tělem a odvedena předchozími vrstvami, odpařovala ven. Nepromokavost a prodyšnost jsou vlastnosti vzájemně si odporující, proto je třeba hledat kompromis. Úkolem této vrstvy je i větruvzdornost. V našem případě je třetí funkční vrstvou softshell. Šijeme ze softshellu s nejlepšími parametry na českém trhu. Je velmi prodyšný a děti se v něm potí mnohem méně než v běžném softshell oblečení. Vodní sloupec: 30.000mm, prodyšnost: 15.000g / m2 / 24hod

Není-li vám cokoli jasné,obraťte se na nás, rádi vám poradíme. 

Připojte se také k našemu facebook profilu a informace o aktuálních akcích, novinkách, soutěžích a trendech získáte jako první.

©2017 Šijeme srdcem | Obchodní podmínky